esmaspäev, 4. mai 2009

1995 a. ja 1500$ kuus

Eelmisel reedel leidsin enda juurest 3 vana ajakirja. Kõik need olid Bogensport Magazin -id ja aastast 1996 ja üks isegi 1995. Lehitsesin siis neid päris korralikult ja leidsin, et vanasti oli see ajakiri rohkem metsalaskmisele pühendatud, kuid ei puudunud ka huvitavad artiklid olümpiaspordist.

95. aasta MM-l Jakartas võitsid Korea meeskond (maailmarekordiga) ja naiskond kulla millele lisandus meeste individuaalne esikoht. Esimest korda 13 aasta jooksul ei olnud Korea naine individuaalselt esimene vaid kolmas. PS! Võitis Natalia Valeeva (tol ajal Moldovast). Natalia Valeeva võitis ka 2007 a. MM-i Leiptzigis, kuid siis oli ta juba aastaid esindanud Itaaliat.

Vibuajakirja huvitaski selle viburiigi süsteem ja treening, ning küsimustele vastasid peatreener Lee Ki-sik ja manager Jong-Cham Youn. Ma ei hakka siin küsimusi kirjutama, vaid refereerin vastuseid.

  1. Koreas hakatakse juba algkoolist otsima andekaid laskjaid, et nad peale ülikoolimeeskonda hakkaksid professionaaliks.
  2. 3 esimest kuud ei lasta üldse vaid õpitakse teooriat.
  3. Profid treenivad keskmiselt 230 päeva aastas ja 4 tundi päevas
  4. Iga päev umbes 20 minutit Mental Training, peale laskmise tegeletakse ujumisega, tehakse kergete raskustega jõutreeningut, mis kõik päädib saunaskäiguga.
  5. Koreas on umbes 1500 vibulaskjat ja 20 sellist võistkonda, kes võiksid nii meestes kui ka naistes tulla maailmameistriks.
  6. Tänu peasponsorile Hyundaile, kes aastas annab miljon dollarit vibuspordile, saavad koondise liikmed iga kuu 1500$. Ja kui keegi on võitnud suurturniiri, siis ta PEAB koondisest lahkuma. Eemaldumisega saavad meistrid elulõpuni kuni 2000$ kuus pensioni ja maja.

Kommentaare ei ole: